DanWest
Temaer
Udstyr
Område
Rabataftaler
Aktiv ferie
Familieferie
Oplevelser
Shopping
bedømmelser: 4,5 af 5,0 (44)
Sommerhus 3513 · Baunebjergvej 27, Haurvig
Et rigtig dejlig og rummelig sommerhus til 8 personer, med masser af muligheder.
Stue og køkken er moderniseret i 2023. I den lyse stue, som er kombineret med et nyere lyst køkken, er der brændeovn, varmepumpe, stor fladskærm med kabel-tv, dvd-afspiller, cd-afspiller og radio. Det lyse køkken er udstyret med opvaskemaskine, mikrobølgeovn, køleskab på 194 liter, fryser på 109 liter, komfur og ovn. Der er 4 soverum. 2 soverum med dobbeltsenge, 1 rum med ¾ seng og 1 rum med 2 køjer. Huset har to badeværelser. Det ene med vaskemaskine og tørretumbler, bruseniche, håndvask, wc og direkte adgang til husets sauna. Det andet som er ny renoveret har bruseniche, håndvask og wc. Begge badeværelser har gulvvarme. Der er gratis trådløst internet og en energivenlig varmepumpe i huset.
Der er 4 gode terrasser rundt m h,uset hvoraf den ene er overdækket. Til terrasserne er der havemøbler, liggestole og en grill.
Huset er beliggende ugeneret på en 1400 m2 stor dejlig naturgrund omkranset af klitter for enden af en blind vej. Kun 700 meter fra stranden.
Alle sommerhuse i Haurvig
3.5
DanWest kunde
-
April 2023
4.5
Veludstyret med masser af plads i stuen. Alt tilgængeligt hvad du har brug for! Varmepumpen er fantastisk!
Marts 2023
5
Et rigtig dejligt feriehus med en fantastisk beliggenhed i klitterne. De mange terrasser og siddepladser inviterer dig til altid at gå med solen. Køkkenudstyret var fantastisk, inklusive foodprocessoren. Store pander og gryder i alle størrelser. Tilstrækkelige knage i hele huset. Og selv om efteråret er det meget nemt at bringe pejsen til en behagelig temperatur, der også bliver natten over. Brænde til pejsen forefindes i skuret, som kan tilkøbes mod et mindre gebyr. Top. Vi har reserveret igen til næste år.
Oktober 2022
Okay. Badeværelset lugter noget
September 2022
Feriehuset ligger meget roligt, men er ikke egnet til 8 voksne, maks. 6 personer!
4
August 2022
Huset ligger for enden af en blind vej og er fantastisk til familier med børn. Børnene kan lege frit udenfor og endda flyve med drager på pladsen foran huset. Indvendigt har huset et komplet køkkenudstyr. Badeværelset har vaskemaskine og tørretumbler. Toiletsituationen er lidt trang på et badeværelse, men det kan man leve med. Den åbne stue byder på plads nok. Hvis du vil slappe af udenfor, selv når det regner, vil du blive meget glad for den overdækkede terrasse.
Kathleen Hoffrichter
Et meget flot sommerhus, veludstyret. Jeg syntes det var dejligt at kunne købe brænde til pejsen i huset. De mange muligheder for at bo omkring huset afhængigt af vejret var fantastisk.
Juli 2022
Vi kunne rigtig godt lide feriehuset. Alt var der, du havde brug for og vil altid anbefale det.
Maj 2022
Meget hygge! Vi vil meget gerne booke sommerhuset hos dig igen snart
April 2022
Oktober 2021
Jürgen Krull, Stralsund
September 2021
Peter Sachs
Hyggelg. Alt tilgængeligt
August 2021
Et roligt hyggeligt hus og ikke langt fra stranden, har alt hvad du behøver til en strandferie :)
Juli 2021
Michael Ahne
Meget flot, rolig og uforstyrret beliggenhed med gode faciliteter
Juni 2021
Vi nød det
April 2021
Fritz Jahn, Brockel
Et hyggeligt og godt møbleret sommerhus med en rolig beliggenhed.
September 2020
Stefan Konrad
Solid, funktionelt indrettet hus med en fantastisk beliggenhed. Det tekniske udstyr er godt. Mange delvist overdækkede terrasser til hver tid på dagen og vejrforhold. Dejlig, stor opholdsstue og spiseplads med komfortable møbler. Der er mange kappekroge :-) Det åbne køkken er veludstyret og takket være den innovative emhætte stinker det næppe, selv når man rister fisk.
August 2020
Vidunderligt beliggende i det tynde.
Juli 2020
Carsten Heinke, Oetzen
Vil anbefale sommerhuset igen og igen.
Majbritt Bøgh Nielsen, Odense NV
Rigtig hyggeligt sommerhus som levet fuldt ud op til billeder og beskrivelser. Ugenert grund. Plads til 2 familier og fuldt udstyret køkken, med service nok til mange mennesker. Virkelig en god oplevelse, vi kommer gerne igen.
Jana Pophal, Kiel
Fantastisk stort hus med alle ekstraudstyr.
2.5
Lidt mørkt hus, for småt til 8 personer. der er hvad der er behov for i huset, og beliggenheden gør at der er ro.
Juni 2020
Klaudia Winkler, Bienenbüttel
Husets udstyr var godt. Bedst var placeringen og terrasserne omkring huset
Godt hus, god siddepladser ellers den standard, du ville forvente.
December 2019
Et super hyggeligt sommerhus med masser af plads og alt hvad dit hjerte ønsker.
September 2019
Ingen bedømmelse
Dieter Weise, Lübeck
August 2019
Markus Thalmann
meget flot og enkelt dekoreret .. meget flot
Juli 2019
Huset har alt hvad du behøver. Udstyret var godt, selv udstyret til flere personer. Værelserne er store nok. Alle havde deres eget tilbagetog. Senge var komfortable.
I stuen, spiseplads og terrasse, inviter fra første minut til en god hvile. Huset indeholder alle de redskaber du har hjemme.
Juni 2019
Julia Eggeling, Hildesheim
Det er et solidt sommerhus uden mange klokker og fløjter. Det er perfekt til børn i slutningen af en blindgyde. På Gaus kan børnene svinge og spille boldspil. Desværre er der ingen sandkasse. Soveværelserne er bekvemt adskilt fra opholdsstue og funktionelle.
Juli 2018
En gård skur i enden af en stille vej, meget veludstyret. Alle i familien har mulighed for at slappe af så meget som det gør en god.
Juni 2018
Et meget hyggeligt sommerhus, meget stille. Indretningen er enkel og nogle gange lidt ældre, men det er alt, hvad du behøver for en god ferie. Vi vil helt sikkert være tilbage
April 2018
Vibeke Posmyk-Hoyermann
Meget hyggeligt sommerhus i en smuk beliggenhed, terrasser til alt vejr, stille og afslappende. Med sit værelse layout og de to badeværelser passer til hele familien med bedstemor og bedstefar, onkel og tante. Stærkt anbefales, om du vil slappe af eller som et center for gode ture i området. Alt er der, om køkkenudstyr, strandstole, babyudstyr (seng og stol).
Marts 2018
Tanja Holst
Et rigtig hyggeligt hus, der mangler noget, køkkenet er veludstyret. Det er helt stille og vejen til stranden er ikke langt. Vi vil være tilbage
December 2017
Karsten Möhle, Sehnde
Smukt hyggeligt feriehus på en rolig beliggenhed. Der er alt hvad du behøver for en god ferie. Også med børn anbefales stærkt.
September 2017
Fereinhaus ligger i enden af en stille vej. Det giver plads til en stor familie. De fire terrasser tilbyder masser af afslapning. Fra huset kan du høre havet og slappe af.
Det er et simpelt, hyggeligt sommerhus, kun terrasserne er ikke optimalt arrangeret.
Andrea Brinkbäumer
Et smukt hus i en rolig beliggenhed, godt udstyret, komfortable senge, strand nemt nås til fods gennem en ganske høj klit. Annoncør beskrivelse er apt.
August 2017
Sven Dambeck, Falkensee
Huset er meget moderne interiør og lader intet tilbage at ønske. Køkkenet er meget veludstyret. To badeværelser gør huset perfekt. Terrasserne lad sidde man altid beskyttet mod vind og baldakin på en af terrasserne er mere end praktisk. dæk gynger er en stor spiloplevelse for børnene. Den plads på grunden afgifter for mere leg eller en fodbold drage stige.
Juli 2017
Et hus i klitterne, med plads til 8 personer. Perfekt udstyret, ren badeværelser og gode senge. Et plus er de forskellige terrasser omkring huset. Da huset ligger på en blindgyde, er det også temmelig rolige. Havemøbler var rigelige, men de træ borde / træbænke er meget ubehageligt for en grill og grill for lille. Swing for børn, men for små børn (2-3 år) er ikke egnet.
Markus Riedel
God stand, blev dørene udskiftes (sidste år var de værre). Ingen tyske tv-programmer. WiFi var god. 3 udendørs rum var meget god.
Huset er i en fantastisk beliggenhed, og det tager ikke lang tid til stranden. Med sine fire soveværelser, det giver nok plads til op til otte personer. I stuen er der en stor, indbydende spiseplads, og en stor stue med en komfortabel sofa-som gæsterne kan slappe af. Omkring huset er tilstrækkelige siddepladser og terrasser (den ene er overdækket). I løbet af klitterne for at nå stranden inden for 10 minutter.
Huset ligger for enden af en stille vej. Det er komfortabelt indrettet. Huset indeholder alt hvad hjertet begærer. 4 soveværelser, 2 badeværelser, en stue gräumigen med et åbent køkken. Af de fire terrasser er dækket, blev den ene omringet med meget luftige temperaturer læ to af klitterne. For hvert familiemedlem det rigtige tilbud.
Maj 2017
Se flere
Google Maps (nyt vindue)
Luk vindue
Vælg dato
Mulig ankomst
Se ugekalender
Ankomst
Afrejse
Lejepris DKK 0 DKK 0
Samlet pris DKK 0
Lej 2 uger og spar 0%
Vælg ankomst og afrejse. fra DKK 2.080,-
Bestil
Til booking