Pragtfuldt sommerhus på 105 m2, opført i 1999 beliggende på en 1280 m2 stor klitgrund, kun 200 meter fra havet kun 200 m fra havet og fra en dejlig sandstrand. Løbende moderniseret, senest i 2021.
Udvendig:
Stor lukket terrasse som byder på flere gode læ forhold og gode havemøbler, liggestole samt havegrill. Et rigtig godt feriehus med en pragtfuld terrasse og beliggenhed.
Indenfor:
Sommerhuset har en lys kombineret stue/ køkken. Den lyse stue indeholder brændeovn, fladskærm-tv med parabol, stereoanlæg med cd-afspiller og radio, dvd-afspiller, gratis Internetadgang - Fibernet 100/100 Mbit og en hyggelig alkove. Gulvbelægningen i stuen er træ.
Det veludstyrede køkken har opvaskemaskine, mikroovn, køleskab med 97 liter separat fryser samt komfur med ovn. Gulvbelægningen i køkkenet er klinker.
Der er 3 dejlige soverum, alle med dobbeltsenge og træ på gulvene. Udover de 3 soverum er der en hyggelig alkove i stuen.
Huset har 2 badeværelser, begge med gulvvarme. Det ene har bruseniche, toilet, spabad og direkte adgang til husets sauna. Det andet badeværelse har håndvask, bruseniche og toilet.
Øvrige:
I huset er der vaskemaskine, tørretumbler og gratis internet. Til børnene er der en gynge, sandkasse samt hyggelig lille legehus.
OBS: Huset anbefales til maks 6 voksne samt 2 børn.
>
Alle sommerhuse i Årgab