DanWest
Temaer
Udstyr
Område
Rabataftaler
Aktiv ferie
Familieferie
Oplevelser
Shopping
bedømmelser: 4,4 af 5,0 (8)
Sommerhus 3337 · Sivbjerg 41, Nr. Lyngvig
I rolige og naturskønne omgivelser for enden af stille vej, ligger dette hyggelige sommerhus, som er opført i 1980. Sommerhuset er beliggende på en naturgrund og er løbende moderniseret, senest i 2020.
Dejlig sydvest vendt terrasse med havemøbler og liggestole.
Opholdsstuen er kombineret med køkkenet og er indrettet med pæne møbler, fjernsyn med parabol-antenne, brændeovn, energivenlig varmepumpe og en radio. Veludstyret køkkenafdeling, som bl.a er indrettet en lille fryser på 15 liter. Overalt i sommerhuset er der hvidmalede vægge og lofter, samt klinker på gulvene.
Der er 3 dejlige værelser, hvoraf 2 af værelserne er indrettet med hver en dobbeltseng og et værelse er indrettet med 2 enkeltsenge. I værelserne er der tæpper på gulvene.
Der er en lille badeværelse med opvarmet flisegulv og bruseniche.
Hyggeligt indrettet sommerhuset, som er beliggende nær stranden og de fredede klitarealer.
Alle sommerhuse i Nr. Lyngvig
3.5
Sebastian Glau, Sellin
-
September 2023
4
DanWest kunde
5
Gudrun Lilienthal, Lasbek
Et meget smukt og hyggeligt feriehus. Men køligt på grund af klinkegulvet. Indretningen er praktisk og funktionel. Dog ret upersonlig og farveløs. (Sort/hvid) Komfortable senge. Hyggelig sofa. Lille men pænt badeværelse. Alt er tilgængeligt i køkkenet. De to terrasser er solrige og smukke. Desværre åben og synlig.
August 2023
Feriehuset lå på en stille sidegade. Vi gik til stranden i cirka 20 minutter gennem det smukke landskab. Selve huset var lille, men vi var helt tilfredse. Kun de to mindre rum havde ikke meget opbevaringsplads til tøj. I stedet for beslag er det bedre at have flere hylder. Jeg vil ikke anbefale huset til familier med små børn, da der ikke er nogen gynge eller sandkasse.
4.5
Huset er hyggeligt, meget rent og velholdt. Alt er der undtagen et tørrestativ.
Juli 2023
Helse er et charmerende typisk dansk sommerhus (med stråtag). Det er kærligt møbleret og har alt hvad du behøver for en afslappende og behagelig ferie.
Maj 2023
Christiane Schuster, Hamburg
Meget pænt møbleret og hyggeligt, veludstyret med alt hvad du behøver.
Se flere
Google Maps (nyt vindue)
Luk vindue
Vælg dato
Mulig ankomst
Se ugekalender
Ankomst
Afrejse
Lejepris DKK 0 DKK 0
Samlet pris DKK 0
Lej 2 uger og spar 0% Rabatt
Vælg ankomst og afrejse. fra DKK 1.825,-
Bestil
Til booking