DanWest
Temaer
Udstyr
Område
Rabataftaler
Aktiv ferie
Familieferie
Oplevelser
Shopping
bedømmelser: 4,3 af 5,0 (38)
Sommerhus 3101 · Nordsøvej 137, Søndervig
Hyggeligt sommerhus på 55 m2 med en central beliggenhed til den populære ferieby Søndervig. Huset er af ældre dato og delvis moderniseret i 2018. Huset er beliggende på en dejlig naturgrund, med skønne læ muligheder og to dejlige og ugenerte solterrasser med havemøbler og liggestole. En kort afstand på 600 m over klitterne, så står man på en dejlig sandstrand med en skøn udsigt over Vesterhavet. Den hyggelige opholdsstue er kombineret med køkkenet og er indrettet med fjernsyn med parabolantenne DVD-afspiller, gratis Internetadgang - Fibernet 100/100 Mbit, Radio, brændeovn, varmepumpe og hyggelige skandinaviske møbler. En charmerende køkkenafdeling med bl.a komfur, kaffemaskine, mikrobølgeovn og et køleskab. I skuret er en fryser med en frysekapacitet på 99 L. Badeværelse med bruseniche og WC. Der er 2 værelser, hvoraf et værelse er indrettet med en dobbeltseng og et værelse er indrettet med to enkeltsenge. Der er træ på vægge og loft. Huset er hyggeligt og personligt indrettet og desuden udstyret med vaskemaskine
Alle sommerhuse i Søndervig
2.5
Wolfgang Danker
En smuk hytte med stråtag og en rummelig have. Ideel for familier eller grupper på op til 7 personer. Store placering 900 m fra stranden.
Maj 2023
4
DanWest kunde
Et lille hyggeligt sommerhus. Ideel til 2 personer til at slappe af og virkelig slappe af. Meget velegnet til en træelsker, da den lille brændeovn opvarmede hele huset.
Februar 2023
5
Volker Steiner, Chemnitz
-
August 2022
Monika Hinrichs
Huset er ideelt placeret i forhold til indkøbscenteret. Du kan også nemt gå til stranden.
April 2022
3.5
Yvonne Sonsalla, Braunschweig
Oktober 2021
Andreas Theby
Gammelt men hyggeligt
Sommerhuset er ideelt til 2 personer, der er tilfredse med et ældre hus. Det er lille, hyggeligt og praktisk. Vi var der to gange og følte os godt tilpas begge gange.
September 2021
4.5
Pierre Gebauer
Huset var hyggeligt. Tilstrækkeligt til to voksne. Møbler (stue) kunne være mere komfortable. Gode griller.
August 2021
Susanne Andersen, Assens
Klaus - Dieter Lange, Lübeck
Huset er meget hyggeligt, alt hvad du behøver er tilgængeligt
Maj 2021
Marts 2021
Jörg Müller, Schwesing
Meget hyggelig
September 2020
Ursula Edelmann
Fantastisk beliggenhed, lidt ældre men meget hyggeligt hus. Alt er der, hvad du har brug for. .
August 2020
Hilmar Fokken, Emden
Alderens sommerhus er derfor god.
Juni 2020
Klaus Matysiak, Schleswig
Et hyggeligt gammeldags hus, der skal renoveres her og der
Februar 2020
Hans-Eckart Sengler, Hamburg
Kim Nowack, Sunds
Godt
Oktober 2019
Ingen bedømmelse
Det lille hyggelige sommerhus bliver lidt gammel. Men dette var lige så genkendeligt i budet og dermed i orden. Alt hvad du har brug for er rigeligt. Pladsen er tilstrækkelig til to voksne og to børn. For os med et livligt barn var huset helt rigtigt. Huset er vidunderligt indlejret, tilbagelagt lidt mellem de andre huse på en stor grund. Du har her med to terrasser, valget, hvor du foretrækker at sidde eller ønsker at trække dig lidt tilbage fra resten af familien. Plads til at spille fodbold, spille badminton osv. Er rigeligt. Strandstole opbevares i udhuset samt en grill og parasoller. Stierne til stranden eller shopping er korte og især gennem klitterne hver dag igen dejlige. Vi følte os meget behagelige her.
August 2019
Hyggeligt sommerhus til 4 personer, centralt beliggende. Der er alt hvad du har brug for, et dejligt hus til en rimelig pris
Vera Lichtenwald, Bad Hersfeld
Juli 2019
Susanne Andersen
Dejlig sommerhus har været der et par gange vintre og nu her i uge30
Ruth Miethe
Store placering, nice plot, huset ville kun brug for lidt mere vedligeholdelse!
Juni 2019
Andreas Willner, Petershagen
Sabine Schwenk
Huset er allerede lidt at blive gammel, men er komfortabel og har Charme.Das plot er meget velholdt og kærligt plantet. Vi følte os meget komfortable.
Marts 2019
Dejlig lille træhus er meget glad for at komme der så vi kommer igen i uge 30
Februar 2019
susanne andersen, assens
Dejligt lille sted for 2 menesker
Oktober 2018
Da vi har reserveret nøjagtigt dette hus for tredje gang, så er alt lige nøjagtigt !!!
September 2018
Lille, nu teknisk meget veludstyret (undtagen brødrister), komfortable.
August 2018
Juli 2018
Meget flot lille hyggeligt sommerhus. Vi kunne godt lide det meget
Lille men rart
Maj 2018
Huset var perfekt til de tre af os (2 voksne 1 barn 4 år). Hvis vejret er dårligt i lang tid, er der ikke meget plads i huset til at lege med mere end 1 barn. Parlamentet lugtede rent, var ren og meget personlig. Bordservice i enhver form mere end nok til rådighed! Badeværelset og opvaskemaskinen er en absolut PLUS! Vi følte os komfortable. Den mobile opvarmning var stor, da der ikke er nogen opvarmning i soveværelserne.
Marts 2018
Jürgen Droste, Cuxhaven
Hyggeligt, perfekt til 2 personer.
December 2017
Hans-Uwe Glashoff, Stedesand
November 2017
Lille hyggelig hus til max 2 voksne og 2 børn
Oktober 2017
Mathias Klein, MEPPEN
Lille men hyggeligt for to eller tre personer
September 2017
Volker Steiner
Vi var allerede 7 x i Danmark. Dette sidste hus vi kunne lide meget. Det var praktisk møbleret og meget komplet. Vi var meget tilfredse. Også generelt finder vi tjenesten meget god.
Se flere
Google Maps (nyt vindue)
Luk vindue
Vælg dato
Mulig ankomst
Se ugekalender
Ankomst
Afrejse
Lejepris DKK 0 DKK 0
Samlet pris DKK 0
Lej 2 uger og spar 0%
Vælg ankomst og afrejse. fra DKK 1.783,-
Bestil
Til booking