Pragtfuld, lækkert arkitekttegnet feriehus i Søndervig på 125 m2 og med al tænkeligt udstyr, bygget i kvalitetsmaterialer i 2014 og løbende vedligeholdt.
Huset ligger på en dejlig 1200 m2 stor klitgrund, har 3 skønne terrasser med diverse havemøbler og havegrill.
Den ene terrasse er overdækket, de 2 andre er åbne.
Den dejlige lukkede terrasse er ideel for familier med børn og hund.
Her kan man også sidde og slappe af og holde øje med børnene, mens de leger i sandkassen eller på gyngen.
Overalt i huset finder man opvarmede klinkegulve og trægulve.
Opvarmningen sker igennem en energibesparende luft/luft varmepumpe.
Alle vægge i huset er lige blevet nymalet her i 2020.
Flot og smagfuldt indrettet opholdsstue med 2 nye lækre lædersofaer fra 2020 og udstyret med brændeovn, fladskærms-tv, parabol, Blue-Ray, iPod Dock og stereoanlæg med CD-afspiller.
Stort flot og velindrettet køkken med alle tekniske hjælpemidler, bl.a. opvaskemaskine, mikrobølgeovn, elkedel og 60 liter fryser.
2 lækre badeværelser med gulvvarme og bruseniche. I det store badeværelse er der 2 personers spabad og direkte adgang til sauna.
3 store soveværelser med god skabsplads - 2 med dobbeltseng og 1 med 2 enkeltsenge.
Ekstra tv i det ene soveværelse.
Desuden en alkove i stuen med 2 sovepladser, velegnet til børn.
Gratis internetforbindelse, vaskemaskine og tørretumbler.
Redskabsrum med vask og ekstra fryser. Her kan man rense fisk, stille cykler, brænde mm.
Dette moderne sommerhus med dejlig lysindfald og super god isolering indbyder til ferie hele året rundt.
Herfra kan man gå en skøn tur til det brusende Vesterhav.
Man kan også vandre eller cykle til badebyen Søndervig, som byder på mange forskellige fritidsmuligheder såsom bowlingbane, golfbane, fitnesscenter, restauranter og meget mere.
OBS: kun 1 stk. husdyr tilladt.
>
Alle sommerhuse i Søndervig