Kun 350 m fra vesterhavet, ligger dette dejlige velplejede feriehus midt i klitlandskabet på en stor naturgrund i Houvig.
Der er gode læforhold på de 2 terrasser og man har et skønt udkig over klitterne og kan slappe af på de praktiske havemøbler.
Huset blev i 2005 opført i træ og løbende vedligehold.
Indretning
Køkkenet er praktisk indrettet med bl.a. opvaskemaskine, mikroovn og fryser og opfylder alle ønsker.
Den hyggelige stue med god lysindfald er udstyret med brændeovn, fladskærms-tv med parabolantenne, gratis internet, dvd-afspiller og stereoanlæg med cd-afspiller.
For de små gæster er der barneseng og højstol.
I husets spisehjørne føler man sig med det samme godt tilpas og i alkoven er der plads til børnenes leg.
Skønt badeværelse med bruseniche, 2-pers. spabad, sauna, vaskemaskine og tørretumbler.
En gæste-toilet forefindes også.
Gulvvarme i hele huset og energibesparende varmepumpe sørger for en behagelig temperatur på kolde dage.
3 tiltalende soverum - 2 med dobbeltseng og 1 med 2 enkeltsenge.
Bilen må gerne parkeres i garagen.
Område
Et dejligt lyst og venligt sommerhus, som ligger i et område, hvor der er mulighed for skønne naturoplevelser via gå- og cykelture i området.
Der er kun få km kørsel til Søndervig, hvor der er gode indkøbsmuligheder, spændende butikker, bowling-og fitnesscenter og meget mere.
En Put & Take sø og golfbane ligger lige i nærheden.
>
Alle sommerhuse i Houvig