Dejligt sommerhus med spa og sauna på 120 m2, opført i 2001, men løbende moderniseret og flot vedligeholdt. Sommerhuset er beliggende på en naturgrund på 1250 m2. Flere terrasser, såvel åbne som overdækkede med havemøbler og liggestole.
Indretning:
Den rummelige opholdsstue/sænket pejsestue er kombineret med køkkenet, og er udstyret med fjernsyn med parabolantenne, DAB- radio, DVD-afspiller og brændeovn. Veludstyret køkkenafdeling med lille fryser på 30 liter, opvaskemaskine og en mikrobølgeovn.
Der er 4 rummelige soverum - alle med hver en dobbeltseng og god skabsplads. Flot badeværelse med bruseniche, opvarmet flisegulv og 2-pers.-spabad. Herfra er der direkte adgang til sauna. Gæstetoilet med opvarmet flisegulv og bruseniche.
Der er klinker på gulvene i køkken, indgangen og spisestuen. I værelserne og i den sænkede pejsestue er der tæpper på gulvene. Sommerhuset er særdeles godt indrettet, er velegnet til to familier og er desuden indrettet med solarium, vaskemaskine og tørretumbler. Et godt sommerhus - uanset årstiden.
>
Alle sommerhuse i Houvig