Pragtfuldt og særdeles velholdt sommerhus på 90 m2 med spa og sauna. Sommerhuset er renoveret i 2019.
indretning
Den flotte opholdsstue er kombineret med køkkenet og er udstyret med flotte møbler, brændeovn, stereoanlæg med CD-afspiller og gratis internetforbindelse. Særdeles veludstyret køkkenafdeling med mikrobølgeovn, opvaskemaskine og fryser på 60 liter.
Flot badeværelse med 2-pers. spabad, bruseniche og opvarmet flisegulv. Herfra er der direkte adgang til sauna. Der er også et gæstetoilet. Der er 3 soverum, hvoraf 2 er udstyret med hver en dobbeltseng samt 1 værelse er udstyret med to enkeltsenge. Derudover er der i 2019 blevet tilbygget et nyt indgangsparti.
Der er trægulve i stuen og på værelserne. Sommerhuset er hyggeligt og personligt indrettet og er desuden også udstyret med en vaskemaskine og tørretumbler, ligesom at sommerhuset nu også er blevet udstyret med en energivenlig varmepumpe.
Udendørsareal og beliggenhed
Sommerhuset er beliggende for enden af en stille vej på en naturgrund omgivet af træer og buske. Stort terrasseareal med havemøbler og liggestole Til børnene er der en sandkasse og gynge. Sommerhuset ligger ca. 200 m fra badelandet, Seawest.
>
Alle sommerhuse i Houstrup